Гость
Год: 2016 - Время: Пусто
RSS
Главная форума
Новые сообщения
Участники
Правила
Поиск
Техническая поддержка

Страница 4 из 4«1234
Модератор форума: Charmed, takito 
ЛГБТ - сообщество в Баку Gay.Az » Azeri Forum » Gay.Az Azərbaycan Dilində » Ailəniz cinsi orientasiyanıza necə yanaşır?
Ailəniz cinsi orientasiyanıza necə yanaşır?
AktivДата: Пятница, 02.09.2011, 02:09 | Сообщение # 61
Лейтенант
Статус: Offline
jaredleto oldurmezder. ebrudan ne oldugun soruw. I hemde kecen hefte menim bir dostum var onu evden bilibler, tecili niwanladilar. Bugun niwani idi, seherden onu sakitlewdirmeye caliwiram, indi de yorgunam. Cemi 2 hefteye hem herisi oldu hem niwani. Gelen ayda toyudu

jaredletoДата: Пятница, 02.09.2011, 23:16 | Сообщение # 62
Лейтенант
Aktiv, toy eləməklə bəyəm nəsə düzələcək ? onun yerində olsaydım evlənməzdim.

mən heç vaxt razı olmaram məni evləndirsinlər. nə üçün qızı aldadım sonradan o pis vəziyyətdə qalacaq.

Я гомосексуал… Как и почему — праздные вопросы. Это всё равно что спрашивать, почему мои глаза зеленого цвета.

"By definition, gay is smart. I see plenty of macho heterosexual idiots, but nine times out of 10 you can have a great conversation if you find a gay guy." ~Jason Bateman

Сообщение отредактировал jaredleto - Пятница, 02.09.2011, 23:18

AktivДата: Суббота, 03.09.2011, 03:04 | Сообщение # 63
Лейтенант
Ama cox teessuf ki, bunu coxu edir goz baglamaxdan otru eliyirler, arvaddariyla 1 2 ay olannan sora yene duwurler netin canina. Bawdiyirlar ozderine aileden uzax heyat axtarmaga, ekseri gizdedir evli oldugun. Gormusen 35 yawdan boyuk olanlari yalvarirlar sadece, ama baxirsan ailesi oglu qizi var. Bu cox geyin soz sobetden cixiw variantidi.
sen ele duwunursen evlenmiyeceysen, can atacaxsan da ona, ama axiri ????

jaredletoДата: Суббота, 03.09.2011, 03:42 | Сообщение # 64
Лейтенант
Aktiv, yox, mən evlənən deyiləm, qoy camaat, qohum, qonşu nə deyir desin bəyəm mən onların dediyinə görə yaşıyıacam angry ailəm belə məcbur eləsə deyəcəm qey olduğumu qutardı getdi. angry

Я гомосексуал… Как и почему — праздные вопросы. Это всё равно что спрашивать, почему мои глаза зеленого цвета.

"By definition, gay is smart. I see plenty of macho heterosexual idiots, but nine times out of 10 you can have a great conversation if you find a gay guy." ~Jason Bateman

jaredletoДата: Суббота, 03.09.2011, 03:44 | Сообщение # 65
Лейтенант
Aktiv, hələ görünür çox çətinliklərin içindən keçməli olacam of, adam fikirləşdikcə dəli olur

AktivДата: Суббота, 03.09.2011, 04:06 | Сообщение # 66
Лейтенант
jaredleto, he döz döz. Evlenmeye qalmış, hec mənimdə fikrim yoxdu, kiçik qardaşım nişanlıdı , mən heç vaxt. Evde de söbət düşən kimi , Almaniyaya bilet alaram deyirəm , səsdəri batır. Hə, təbii ki hərə öz həyatın qurur, 18 yaşdan sora sənin şəxsi həyativa burnun soxmağa hec kəsin ixtiyarı yoxdu- qanunlar çərçivəsində elə-

AppleДата: Суббота, 03.09.2011, 11:19 | Сообщение # 67
Майор
Mən hal-hazırda Zaqataaldayam və burda inanın çöLə çıxan kimi bütün qızLar özünü mənə göstərmək üçün əLdən ayaqdan gedirLər. Dostumun anası deyir gəL burda sənə qız tapaq evLən.
Ama heç birinə çönüb də baxmıram. Ailəm evLənmək barədə desə deyəcəmki gay oLduğum üçün evLənmirəm.
Ki, onsuzda biLirLər gay oLduğumu.
YazIq deyiL camaatın qızını da, özümü də yazıq edirəm?
Mənə hamı deyir yaşLanandan ətrafında heç kim qaLmıyacaq, övLadın oLmuyacaq sənə baxsın.
YaşLananda neyniyəcəksən?
Bax onda bərk qorxu bürüyür canımı. sad

jaredletoДата: Суббота, 03.09.2011, 13:29 | Сообщение # 68
Лейтенант
Quote (EbruGundes)
Mənə hamı deyir yaşLanandan ətrafında heç kim qaLmıyacaq, övLadın oLmuyacaq sənə baxsın.
YaşLananda neyniyəcəksən?
Bax onda bərk qorxu bürüyür canımı

Niyə ki,uşaq uşaqlığa götürmək olar, mən heç qorxmuram, götürəcəm də.

AppleДата: Суббота, 03.09.2011, 14:15 | Сообщение # 69
Майор
Həə beLə də oLar.
Elə mən də beLə fikirLəşirdim.
Görək dəə nə oLur.

AktivДата: Среда, 14.09.2011, 02:16 | Сообщение # 70
Лейтенант
Amma men yoxlamişam, uşax evinədə müraciət etmişəm, Ailə Qadin və Uşaq Məsləhətxanasına da getmişəm 1001 yola əl atmışam ama vermiyiblər. Uşaq əldə eləməyçün gərəy ailən ola, ailəsiz adama vermirlər

AppleДата: Среда, 14.09.2011, 06:16 | Сообщение # 71
Майор
Həyee doğurdan eLədir.
Uşaq götürmək üçün gərək yaxşı imkanın, puLun oLsun. Hər adama uşaq vermirLər. Əvvəl araşdırırLar sən necə imkanda birisən, uşağa baxmağa imkanın əL verir ya yox? Sonra uşağı sənə verirLər. Hər yoLdan ötənə uşaq vermirlər yani smile

jaredletoДата: Среда, 14.09.2011, 21:48 | Сообщение # 72
Лейтенант
Aktiv, EbruGundes, bir nəfərnən rəsmi dövlət nigahına girirsən, sonra uşaq qəbul edirsən. Bir müddətdən sonra isə boşanırsan, uşaq da sənə qalır saxta məhkəmə yoluynan

Сообщение отредактировал jaredleto - Среда, 14.09.2011, 21:49

AppleДата: Среда, 14.09.2011, 23:44 | Сообщение # 73
Майор
Şəxsən mən öz adıma danışım.
BöyLe şeyLerLe uğraşamam.

DangerousДата: Понедельник, 28.11.2011, 10:00 | Сообщение # 74
Рядовой
Ailəyə demək mənim üçün çox çətin və riskli işdi...Çünki onsuzda bizim ailən gözü götürməyənlər var nəslimizdə...Mənim də gay olduğumu öyrəndikdə görün nələr baş verəcək.İnsan gərək özünü qorumağı bacarsın.Bu şey həyatda hər zaman lazım olur.Nə olsun ki,ailədi?Ailə çox şey edə bilər.Mən evdə gay olduqumu desəm bəlkə də ilk reaksiyaları başıma evi uçurtmaq olar...Sonra evdən qovmağ.Lakin bir neçə gündən sonra isə onsuz da yenə evə çağıracaqlar.Biz Azərbaycanlılar düşüncəsiz deyilik.Sadəcə keçmişdən bizdə bir xasiyyət qalıb."QEYRƏT"...Qızda oğlanda qeyrətdi...Düzdü brinci yeri qeyrətdə qız tutsada oğlann ikinci yerdədi...3cü cinsin nümayəndələri isə QEYRƏT aıralamasına daxil deyillər...Mən heç vaxt gay olduğumu demərəm.Onsuzda atam tez tez deyir ki,18 yaşın olanda səni evdən atacam.Gedib özün yaşamalısan.Doğulduğundan 18 yaşına qədər mənim və ananın qanını içdin.İndi isə get özün əziyyət çək işlə ev tap və dolan...18 yaşımı gözləyirəm.Atam məni danlayıb deyəndəki oxu oxu.oxumasan nə işləyəcksən, ürəyimdə özümü ələ salaraq deyirəm ki Tiblisi pr-də.Həmdə gecə növbəsində.....Mənim fikrimcə belə şeylər heç vaxt ailəyə deyilməz.Çünki ata və ana gələcəkdə öz övladlarının nəticəsini görmək istəyirlər.Onları bu bəd xəbəri çatdırmaqla Atamızın və anamızın həyatını puç etməyək

MattFrasserДата: Воскресенье, 04.12.2011, 02:42 | Сообщение # 75
Рядовой
Imigrasiya edenden sonra taniw oldughum insanlarin 90 faizine achigham ki gey-em. tekche bezi taniwlarim azerbaycanlilardir ona gore onlara comin -outu fikirlewmirem. ailemden chox chox uzaghda yawidighim uchun wexsi heyatimi bilmirler ona gore etrafdaki insanlara achig olmag rahatdir. yay da baki ya gelen de elbetde ki tamam bawga adama donurem :)) baki da bezi dostlarim bilirler yeniki artiq ozleri fikirlewib tapiblar amma uzume demirler. bezi dostlarimi itirmiwdim amma en yaxin dostlarimin hamisi galib ve meni nece var hele gebul eliyibler eminemki hamisi menim gey oldughumu bilirler. bir il evvel Ontario gay marriage le baghli aksiya bawlamiwdi facebook da. geniw iwtirakchisi oldum baki daki taniwlarim choxsu gordu. texmini bir hefte sonra gordum ki 10 15 nefer dostlughdan chixardib ve block goyub :)) Coming out hemiwe chetin iw olub ve olmaghda galacaq. her wey situaciyadan asilidir, liberal ailerde bu rahatdir . menim ailemde bunun gebulu realdir amma men bunu ede bilmerem. chunki chox boyuk udar olar.

МурадДата: Воскресенье, 25.12.2011, 07:07 | Сообщение # 76
Рядовой
Düşünürəm ki, gey olduğunu ailəsinə, dostlarına, yaxınlarına deməmək insanı ikili həyat yaşamağa vadar edir çox vaxt. Yəni, onların yanında özünü natural kimi aparırsan, istədiyin yerdə və zamanda isə gey olduğunu hiss etdirirsən (məsələn; avtobusda, metroda, qonaqlıqda xoşuna gələn və səndən gözünü çəkməyən oğlan görəndə). Amma istənilən halda mən orientasiyamı açıqlamağı düşünmürəm, bununla bağlı bir problem yaşamayacağımı da bilirəm, yəni məni məcbur evləndirəsi deyillər, mən istədiyim kimi yaşayıram. Ətrafdakı söz-söhbətə isə bir cavabım var: "mən ideal qadın axtarıram!" smile
Gələcəkdə tək qalmaq məsələsinə gəldikdə isə... Allah gecindən versin təbii ki, amma gec-tez ata-anamı itirəcəm. Onlar olmadıqdan sonra burda yaşamağımın mənası yoxdur. Qardaş-bacımla, dostlarımla, qohum-əqrəba ilə həmişəlik sağollaşıb "isti" ölkələrə köçüb gedəcəm və yəqin ki, bir geylə ailə qurub ömrümün sonunacan orda yaşayacam. Bəlkə də utopiyadır, amma hal-hazırda belə düşünürəm.

Мышка который навсегда будет любить своего Мышонка...

Сообщение отредактировал Мурад - Воскресенье, 25.12.2011, 07:08

imberДата: Воскресенье, 25.12.2011, 08:58 | Сообщение # 77
Сержант
birincisi yuxarida ki qaqash deyirsen aktiv'em sadece aktiv deyilsen sen qilzari sevirsen qiz tapmayanda oglani gelib adivida aktiv qoyursan. amma aktivin ne oldugunu bilmirsen. bu qiraga suala oz reyimi bildirim. menim ailem bilmir heleki. ve bele tez bilseler eminem ki, meni oildurerler. amma bir gun eiraf edecem amma ne vaxt ki ciddi bir sevgilim oldugunda.))))

http://imberinwonderland.wordpress.com/

said-efendiДата: Среда, 28.12.2011, 10:19 | Сообщение # 78
Рядовой
ailem bu haqda bimir yeqinki bilse bu bir felaket olar

R-RamilДата: Пятница, 30.03.2012, 21:52 | Сообщение # 79
Рядовой
Salamlar, mənim anam bilir və çoxdan. Bunu normal qəbul etib və məni həmişə ki, kimi çox istəyir. Elə vaxt olur ki, mənimlə oturub rəfiqəsi kimi söhbət edir.. Paltar tikib geyinəndə mənim rəyimi öyrənir, amma bacımın yox ) Anamın məni olduğum kimi qəbul etməsi məni sevindirir.))

Рад что в Азербайджане есть уже такой сайт. УРАА!! ))

ЛГБТ - сообщество в Баку Gay.Az » Azeri Forum » Gay.Az Azərbaycan Dilində » Ailəniz cinsi orientasiyanıza necə yanaşır?
Страница 4 из 4«1234
Поиск:
ОК
Статистика Форума
Последнии темы Читаемые темы Активные пользователи Новые пользователи
Прическа - укладка - уход [11]
Длинные волосы у парней [20]
Как можно выглядеть выше? [1]
Бродить по городу в одиночку... [22]
Сны [3]
Кулинария. Готовка. Советы. Рецепты! [25]
Диеты [2]