Гость
Год: 2016 - Время: Пусто
RSS
Главная форума
Новые сообщения
Участники
Правила
Поиск
Техническая поддержка

Страница 1 из 11
Модератор форума: Charmed, takito 
ЛГБТ - сообщество в Баку Gay.Az » Azeri Forum » Gay.Az Azərbaycan Dilində » BİZ və CƏMİYYƏT (KOMPEKS VE TABU)
BİZ və CƏMİYYƏT
erkossДата: Воскресенье, 29.07.2012, 01:04 | Сообщение # 1
Рядовой
Статус: Offline
HƏRKƏSƏ İSTİ SALAMLAR!

Çox fikirləşib belə bir qənaətə gəldim ki, Qafqaz və İran qeyri-ənənəvi cinsi oriyentasiyaya malik olan insanlara ən ağır uçast (azəricə bilmirəm nədir) qismət olub. Başqa sözlə desək, ən ağır vəziyyətdə yaşayanlardır. Onlara insan deyil, başqa bir məxluq kimi baxılır, ən yaxşı halda, döyülürlər, söyülürlər, evdən qovulurlar, ən pis halda isə, bütün yaxınları, onları tərk edir, tam tənha qalırlar, yadlaşırlar, daha sonra ya intihar edirlər ya da kimlərsə tərəfindən öldürülürlər. Mən vacib sosial araşdırma aparıram, odur ki, xahiş edirəm anonim də olsa mənə ətraflı yazasınız, həyatınızda oriyentasiyanıza görə rastlaşdığınız ən ağır hal hansı olub və kim tərəfindən siz bu zərbəni almısınız? Sizi öldürməklə hədələyiblərmi? Hansı ağır stresslərlə üzləşmisiniz? Çox xahiş edirəm, immkan daxilində ətraflı yazasınız. Danışaq, Müzakirə edək, Kömək edək! Necə deyərlər, dərd paylaşdıqca azalır! Diqqətinizə görə təşəkküllər!

ERKOSS.

Naslajdayemsya lish smotrya!

AppleДата: Среда, 01.08.2012, 10:49 | Сообщение # 2
Майор
Bəli cinsi oriantasiyamın əzabını çox çəkmişəm.
Və hələ

AppleДата: Среда, 01.08.2012, 10:56 | Сообщение # 3
Майор
Bəli cinsi oriantasiyamın əzabını çox çəkmişəm.
Və hələ də çəkirəm.
Məndən artıq, əksik hamı məni ələ salır, məzələnir.
Hətta sirrimi açıb ailəmə, xalalarıma da deyiblər.
Ama düzünü deyim, siz burada yazdığınız kimi olmayıb.
Prosta nejniy, əzilib büzülən olduğum üçün hərdən danışığımın tərzini açırlar, i fse.
Nabarod əmim oğlu ilə oluram, o məni başa düşür.
Hətta qardaşım da bilir, məni də başa düşür.
Neyləmək olareee.

imberДата: Вторник, 21.08.2012, 21:50 | Сообщение # 4
Сержант
Mənim ailəm bilmir. Amma bir çox yaxınlarım bilir. Misla üçün, müəllimələrim falan. Ətrafımdakı bəzi dostlar. Hələki heç biri mənə problem yaratmayıb. Qohumlardan əmimqızı bilir. O da çox normal qarşıladı. Yəni elədə pis reaksiyalar görməmişəm smile Amma bilirəm ki, ailəm öyrənsə çox çətinliklər çəkərəm.

http://imberinwonderland.wordpress.com/

erkossДата: Среда, 22.08.2012, 19:55 | Сообщение # 5
Рядовой
Quote (imber)
Ətrafımdakı bəzi dostlar. Hələki heç biri mənə problem yaratmayıb. Qohumlardan əmimqızı bilir.

Mene maraqlıdır, axı onlar necə bildilər bunu? Yəni sizin oriyentasiyanız hansısa bir işarə ilə bilinir ?

erkossДата: Среда, 22.08.2012, 19:57 | Сообщение # 6
Рядовой
imber,

Umumiyyetle bizim cemiyyetde sizin (qismən də mənim) heyatınız mənə maraqlıdır. Yəni cəmiyyətdə kimsiz, nə işlə məşqulsuz, insanların sosial həyatda sizə münasibəti və s... Yəni nə isə yaxşılığa doğru dəyişilib ya yox?!

AppleДата: Суббота, 25.08.2012, 02:38 | Сообщение # 7
Майор
Mən şəxsən gəzişimlə, danışığımla, hərəkətlərimlə özümq bildirirəm.
Məni tanıyan hamı deyir ki, sən qız doğulacaqmışsan, səhvən oğlan olmusan.
Neçə oğkandan, neçə kişidən də sevgi etirafı almışam.
Deyir sən çox göyçəksən, çox gözəlsən.
Məktəbdə bir qıza vurulmuşdum, indi o hissləri yaşayıram sənə qarşı.
Cəmiyyətdə çox zorakəlıq görürük əlbətdə.

imberДата: Понедельник, 03.09.2012, 13:09 | Сообщение # 8
Сержант
Quote (erkoss)
imber,

Umumiyyetle bizim cemiyyetde sizin (qismən də mənim) heyatınız mənə maraqlıdır. Yəni cəmiyyətdə kimsiz, nə işlə məşqulsuz, insanların sosial həyatda sizə münasibəti və s... Yəni nə isə yaxşılığa doğru dəyişilib ya yox?!

Erkoss,

anladığım qədr ilə siz soruşamq istəyirsiz ki, cəmiyytdə rolum falan nədir? mən jurnalistika oxuyuram. bundan əlavə blog da yazıram.
qaldı ki, insanlarım mənə münasibətinə hərşey normaldır. bəlkədə üzdə mənə belə göstərirlər. digər yandna arxamca danışırlar. amma bu vecimə deyl. smile mən hiss edirəm ki, məni sevənlər də var ətrafımda. və onlar mənə bəsdir. Əsasda SEVGİLİM!!! smile

AppleДата: Вторник, 04.09.2012, 13:03 | Сообщение # 9
Майор
İmber,
Mən sizin kimi jurbalistka oxumuram ama sizin kimi mən də müxtəlif saytlarda xəbərlər yazıram, xəbərlərim dərc olunur.
Həyatdakı mövqeyim sözün əsl mənasında əladır.
Ama belə olduğum üçün lap qabağa gedə bilmirəm çox təssüf.

imberДата: Воскресенье, 09.09.2012, 22:33 | Сообщение # 10
Сержант
EbruGundes,
Sizə mane olan nələrdir ki? Bəlkə köməklik edə bildim.

AppleДата: Понедельник, 10.09.2012, 14:32 | Сообщение # 11
Майор
Mənim hərəkətlərim qız kimi hərəkətlər olduğu üçün özümdən asılı olmayaraq, özümdən asılı olmayan səbəblərə görə, özümü qız kimi apardığım üçün cəmiyyətdə çox dışlanıram. Çox adam ələ salır, arxamdan peti-peti dediyi üçün, real həyatda hem kəslə tanış olub, netdə tanıdığım tanışlıqları real həyata daşımadığım üçün , qabağa gedə bilmirəm. Belə olmasaydım, cəmiyyətdə dışlandığım üçün qabağa gedə bilmirəm. Qabağa gedə bilməyim üçün insanların məni olduğum kimi qəbul etməyi vacibdir...

ziGGyДата: Пятница, 12.10.2012, 15:17 | Сообщение # 12
Майор
Özüm qarşı belə güclü təzyiq-filan görməmişəm.
Bir çox yaxın rəfiqəmə gey olduğumu etiraf edəndən sorna məni həkimə-zada aparmaq istəyirdi, dini moizələr oxuyub məni qorxuzurdu, amma sonra əl çəkdi, aramız da soyudu, indi heç danışmırıq neçə vaxtdır:((
Bacıma gey olduğumu deyəndən sonra, bir ara ağladı-sıtqadı, məni müalicə etdirmək, "düz yola gətirmək" istədi, amma indi hər şey normaldır:))
Bir tələbəlik dostum gey olduğumdan şübhələnmişdi bu yay, o vaxtdan mənimlə əlaqə saxlamırdı. Keçən dəfə facebookda ona mesaj atdım, nəsə qəribə və soyuq cavablar verdi:))
İşdə bir qadın iş yoldaşım noutbukumda internetin tarixçəsində gay.az saytını və love.mail.rudakı anketimi görmüşdü:)) Münasibətimiz əvvəlki kimidir, bu haqda heç nə danışmamışıq, amma hərdən 1-2 zarafatyana atmaca atırıq bir-birimizə bu mövzuda və bu, mənim xoşuma gəlir:))
Gey olduğumu bilsə, mənimlə danışmayacaq, hətta bəlkə də, çox pis rəftar edəcək adamlar var ətrafımda. Amma əksinə, bunu çox normal qarşılayacaq insanlar da az deyil.

Un garçon pas comme les autres;-)

MARAQLIDIRДата: Вторник, 11.11.2014, 10:57 | Сообщение # 13
Рядовой
burda jurnalis qaylarda var bildiyim qeder mene yazarsiniz zehmet olmasa

men hec kimle olmamiwam ,hetda oriyentasiyamin ne oldugunu bele bilmirem,amma men evde adam olmayanda qadin paltarlari geymeyi sevirem,burda olmagimam sebeb ozume dost tapmaqdir,ozume oglan yoxaaaaa dost tapmaqdir ki meni bele qebul etsin dost kimi

Farid82Дата: Четверг, 17.12.2015, 14:31 | Сообщение # 14
Рядовой
Hec neden qorxmayin.

ЛГБТ - сообщество в Баку Gay.Az » Azeri Forum » Gay.Az Azərbaycan Dilində » BİZ və CƏMİYYƏT (KOMPEKS VE TABU)
Страница 1 из 11
Поиск:
ОК
Статистика Форума
Последнии темы Читаемые темы Активные пользователи Новые пользователи
Gay-in ən yaxın oğlan dostuna vurulması... [1]
ORAL SEX [9]
METBUAT [3]
Prezervativ-e munasibetiniz ? [18]
Мальчики и девочки,знакомимся [93]
Трансы, кросы тут есть?) [19]
Здаровкаемся! [373]